
Открито смея да заявя – Това не е добра инициатива за подкрепа на българското образование. За съжаление няма как да се проконтролира и разбере каква част от произволното раздаване на средства към български ученици ще бъде усвоена от самите тях, а не от техните родители. Допълнително участието в томбола е спорен начин за стимулиране на обучаващите се. Няма никакви условия свързани с процеса на образование, които да са обвързващи. Това значи, че факта че сте ученик означава, че може да получите средства, което не е много правилно.
Какво става на практика. Easy Credit създават база данни на хора нуждаещи се от средства - т.е. потенциални техни бъдещи клиенти - родителите, които се съгласяват данните им да бъдат използвани за целите на томболата. Децата, които случайно ще спечелят стипендия и получат част от нея, също са потенциални бъдещи клиенти на компанията, и ще знаят че след като завършат могат да разполагат с капитали, които не само че не са техни, но и не са си направили труда да ги изработят (кредити). Допълнително те ще заразят подобно на вирус всички свои връстници с идеята, че могат да получат сравнително лесно кредит, да „спечелят” и „придобият” едни лесни пари от които да се възползват веднага без никакви утежняващи условия, освен той (кредита) да бъде погасен в далечно бъдеще.
Едва ли някой ще седне да си направи сметка колко средства взима и колко трябва да връща (често се получава двойна сума, разбира се за периода на кредита).
Не разбирам и използването на думата стипендия, тъй като тя не е в пряка връзка с постиженията или характеристиките на обучаващите се.
Браво за добрата инициатива и успешната кампания на Easy Credit!
Няма коментари:
Публикуване на коментар